Development
algoritmeregister

Goed nieuws: eData Anonimiseren is beschikbaar als sjabloon in het Algoritmeregister

eData staat samen met Centric, PinkRoccade en Procura bij de eerste 4 sjablonen die beschikbaar zijn in het Algoritmeregister. Je kunt het sjabloon eenvoudig gebruiken bij het aanmelden van het algoritme van eData Anonimiseren. Zo komen we samen weer een stapje dichterbij een transparante en open overheid.

Bekijk de gehele publicatie op Pleio of lees hem hieronder.

eData Anonimiseren staat in het algoritmeregister

Sinds eind maart staat ook de applicatie eData Anonimiseren van eData in het Algoritmeregister. Deze anonimiseringssoftware wordt inmiddels door 70 overheidsorganisaties gebruikt, vertelt Niels Oude Heuvel, sales manager bij eData. De software analyseert privacygevoelige informatie in documenten en andere informatieobjecten, identificeert ze en anonimiseert ze. Hierdoor wordt de persoonlijke informatie beschermd en blijft de privacy van individuen gewaarborgd.

Eenvoudig aanmelden algoritmeregister met sjabloon

“Onze software gaat als het ware op eigen houtje op zoek naar informatie die gelakt  moet worden. Daarvoor maken we gebruik van large language-modellen, die op zowel visuele als tekstuele wijze bepalen welke informatie als privacygevoelig wordt beschouwd. Deze algoritmes hebben we beschreven in een sjabloon, zodat onze klanten het kunnen invoeren in het Algoritmeregister.”

Samen naar een transparante en open overheid

‘’Als eData werken we samen met onze klanten aan een transparante en open overheid. Dit doen we door gebruikersvriendelijke en slimme geïntegreerde SaaS-modules in het eData Portaal.

Een belangrijk voorbeeld hiervan is eData Anonimiseren. eData Anonimiseren maakt gebruik van de meest geavanceerde kunstmatige intelligentie software zoals large language modellen en supervised machine learning om gevoelige te anonimiseren gegevens automatisch herkennen.

We vinden het belangrijk dat we transparant zijn over onze software, zodat onze klanten dit ook kunnen zijn. Zo wordt er géén gebruik gemaakt van data van onze klanten, maar juist met zelf samengestelde data om onze software gericht beter te maken.

In samenwerking met ICTU en Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties hebben we het sjabloon van het algoritme van eData Anonimiseren beschikbaar gesteld. Dit helpt onze klanten het gebruikte algoritme op een efficiënte wijze vast te leggen in het register en vergroot daardoor ook hun transparantie.

Vragen over ons algoritme of het sjabloon in het Algoritmeregister? Stuur ons gerust een bericht via onze contactpagina.